+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Būsto paieška. Pirkimas, nuoma

Būsto paieška. Pirkimas, nuoma

Naujo būsto paieška – kiekvienam asmeniui yra sunkus ir atsakingas žingsnis. Renkantis naują būstą, būtina atkreipti dėmesį ir ypatingai kruopščiai apsvarstyti savo poreikius, nuspręsti, kurioje miesto dalyje norima apsigyventi, kokio dydžio būstas reikalingas. Renkantis naują būstą, vienas iš svarbiausių žingsnių yra gerai apsvarstyti savo finansines galimybes dabar ir ateityje.

Lietuvoje būsto paieška yra galima į pagalbą pasitelkiant nekilnojamojo turto agentūras, kurios užsiima tarpininkavimo paslaugomis perkant-parduodant arba nuomojant būstą. Kita galimybė būsto paieškai yra nekilnojamojo turto (namo, buto) pirkimo-pardavimo ar nuomos sandorių sudarymas tiesiogiai su būsto pardavėjais. Patogiausia galimybė ieškoti naujo būsto – naudojantis internetiniais būsto paieškos tinklalapiais. Turintys didžiausią pasiūlą ir populiariausi internetiniai tinklalapiai, talpinantys nekilnojamojo turto skelbimus Lietuvos Respublikoje yra www.aruodas.lt, www.domo.plius.lt, www.skelbiu.lt bei www.alio.lt.

Būsto kaina (tiek nuomos, tiek pirkimo) priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių: miesto dalies, kurioje norima apsigyventi, buto ar namo ploto, įrengimo, statybos metų ir kitų aplinkybių. Butų nuomos kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose svyruoja vidutiniškai nuo 5,4 Eur/ kv.m. iki 8 Eur/ kv.m. Taigi, pavyzdžiui Vilniuje, vieno kambario buto nuoma mėnesiui siektų vidutiniškai 200-270 Eur, dviejų kambarių vidutiniškai 350-390 Eur. Pastebima, kad butų nuomos kainų svyravimai labiausiai išryškėja prasidėjus vasaros mėnesiams. Kalbant apie būsto pirkimą, vidutinė dviejų kambarių buto kaina didžiuosiuose Lietuvos miestuose šiuo metu svyruoja nuo 52 000 Eur iki 76 000 Eur.

Verta paminėti tai, jog tais atvejais, kai ieškant būsto į pagalbą yra pasitelkiamos nekilnojamojo turto agentūros, be visų mokesčių, kurie kyla iš būsto nuomos ar pirkimo-pardavimo sutarties, klientas papildomai privalo sumokėti nekilnojamojo turto agentūrai jos nustatytą tarpininkavimo mokestį. Sudarant būsto (būsto, namo) nuomos ar pirkimo-pardavimo sutartį tiesiogiai su būstą nuomojančiu ar parduodančiu asmeniu, papildomas tarpininkavimo mokestis nėra mokamas, o tai reiškia, kad būsto paieškos išlaidos yra mažesnės.

Tuo atveju, kai norima įsigyti nekilnojamąjį turtą (namą ar butą), pirkimo-pardavimo sandoris Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka privalo būti tvirtinamas pas notarą, kuris, vykdydamas jam, kaip valstybės įgaliotam asmeniui, pavestas funkcijas, patikrina tokio sandorio teisėtumą, išsiaiškina šalių valią bei nustato tokio sandorio teisinį pagrįstumą. Būsto pirkimo-pardavimo atveju pirkėjas ir pardavėjas taip pat turi teisę pradžioje pasirašyti preliminariąją būsto pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje susitartų dėl visų esminių pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų ir tik po to sudarytų pagrindinę sutartį. Pažymėtina, kad būsto pirkimo-pardavimo sutartis visais atvejais privalo būti tvirtinama notaro.

Prenumerata