+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Civilinės būklės akto įrašų ištaisymas, papildymas teismo tvarka

Civilinės būklės akto įrašų ištaisymas, papildymas teismo tvarka

Civilinės būklės akto įrašų ištaisymas, papildymas teismo tvarka

Lietuvos pilietybės atkūrimo ar įgijimo kitu būdu, ar leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo procese pasitaiko atvejų, kai Lietuvoje išduoto civilinės būklės akto (gimimas, santuoka, mirtis) įrašo nėra arba jis neteisingas. Pavyzdziui, asmens gimimo liudijime nenurodytas tėvo ar motinos vardas, pavardė arba įrašas padarytas netinkamai ir dėl to asmuo negali įrodyti giminystės ryšį, t. y. kad jo tėvas, mama, senelis ar senelė, prosenelis ar prosenelė buvo lietuviai ar Lietuvos piliečiai. Tokiu atveju Lietuvos pilietybės atkūrimo ar įgijimo kitu būdu procesas, ar leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo procedūra pasidaro neįmanoma, kol reikiamas įrašas nebus ištaisytas, papildytas.

Šiuo atveju asmuo turėtų kreipti į Civilinės metrikacijos įstaigą dėl įrašo ištaisymo ar papildymo, tačiau neturint reikiamų įrodymų įrašas nebus pataisytas. Tokiu atveju lieka kreiptis į teismą dėl civilinės būklės akto įrašo ištaisymo ar papildymo.

Teikiame teisinę pagalbą ir konsultacijas dėl civilinės būklės aktų įrasų ištaisymo, papildymo. Ruošiame reikiamas užklausas, dokumentus valstybinėms institucijoms, teismui. Atstovaujame asmens interesus.

Prenumerata