+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Radijas ir televizija

Radijas ir televizija

Žiniasklaidai Lietuvoje, įgyvendinant demokratijos principą, yra garantuojama teisė rinkti ir skleisti informaciją. Ši teisė žiniasklaidos priemonėms yra ribojama išimtinais atvejais, t. y. tuomet, kai toks informacijos rinkimas ir jos paskleidimas gali pažeisti (ar pažeidžia) kitų asmenų teisę į jų privatų gyvenimą ir (ar) kitas asmenines neturtines teises.

Radijas ir televizija – tai itin svarbios ir visuomenei bei kultūriniam gyvenimui reikšmingos visuomenės informavimo priemonės. Naudojant tam tikras technines priemones, kurios yra reikalingos plačiam žmonių ratui pasiekti, visuomenė laiku ir tinkamai yra informuojama apie svarbiausius ir aktualiausius politinius, ekonominius, kultūrinius, socialinius įvykius Lietuvoje, taip pat transliuojamos įvairios pažintinės laidos, kinas bei kino naujienos ir kita visuomenės susidomėjimo nuolat sulaukianti informacija.

Lietuvoje, naudojantis tam tikrais paslaugai teikti ir gauti reikalingais techniniais įrenginiais, kiekvienam asmeniui suteikiama galimybė matyti visus televizijos transliuojamus kanalus, t. y. tiek nacionalinius, tiek užsienio įvairios tematikos kanalus. Asmuo, norintis naudotis minėtomis paslaugomis, turi kreiptis į televizijos paslaugas teikiančias įmones, kurios paslaugas teikia ne tik privatiems asmenims, bet ir verslo subjektams (juridiniams asmenims). Asmenims taip pat suteikiamos plačios galimybės televizijos kanalus bei tam tikras tiesiogines programas stebėti internetu.

Radijo ryšio paslaugos yra pasiekiamos visoje Lietuvos teritorijoje, naudojantis radijo imtuvais, kurie gali būti pagaminti kaip atskiros techninės priemonės, ar integruoti automobilyje, televizoriuje ir pan. Radijo stočių transliacijos yra prieinamos ir internetu. Lietuvoje yra veikia daugiau nei 30 radijo stočių. Tačiau jų pasiekiamumas visuomenei nėra vienodas, kadangi vis dar pasitaiko atvejų, kai tam tikrose Lietuvos teritorijose pasitaiko radijo trukdžių ir nėra galimybės transliuoti kai kurių radijo stočių. Žinoma, ši problema nekyla tada, kai konkrečios radijo stoties galima klausyti internetu.

Prenumerata