+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Transportas Lietuvoje

Transportas Lietuvoje

Transporto sistema Lietuvoje yra plačiai išvystyta, tenkinanti tiek nuolat Lietuvoje gyvenančių asmenų, tiek trumpam į Lietuvą atvykusių asmenų poreikius ir suteikianti asmenims galimybę po šalį laisvai keliauti tiek asmeniniu, tiek visuomeniniu transportu.

Pirmiausia, kalbant apie visuomeninį transportą, paminėtina, kad miesto autobusų sistema patogesniam gyventojų susisiekimui veikia tik didesniuose Lietuvos miestuose. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje ir Kaune) miesto gyventojai ir svečiai gali naudotis mieste nustatytais maršrutais važinėjančių autobusų ir troleibusų paslaugomis. Mokestis už naudojimąsi šiomis paslaugomis priklauso nuo paslaugų teikimo trukmės bei to, ar asmuo turi teisę tam tikroms lengvatoms, kurios sumažina paslaugų kainą, ar ne. Kituose Lietuvos miestuose, kuriuose yra galimybė naudotis miesto viešuoju transportu, nustatytu grafiku ir maršrutu važinėja miesto autobusai. Naudotis autobusų ir (ar) troleibusų paslaugomis tiek Lietuvos nuolatiniai gyventojai, tiek miesto svečiai gali įsigydami vienkartinius kelionės bilietus arba įsigydami ilgalaikio galiojimo kortelę, kurią galima papildyti norimos rūšies ir kainos bilietais.

Lietuvos sostinėje – Vilniuje – yra išplėtota inovatyvi, kitose Europos Sąjungos valstybėse itin populiari ir gyventojų bei miesto svečių mėgstama paslauga – dviračių nuoma. Mieste yra 37 dviračių nuomos punktai, kuriais galima naudotis visą parą visomis savaitės dienomis ir kurie turi ne mažiau kaip po 9 dviračius. Nuomos punktai yra netoli vienas kito, todėl pasinaudojus dviračiu, patogu jį vėl palikti nuomos punkte. Norint naudotis šia paslauga, asmeniui reikia įsigyti dviračio nuomos kortelę arba bilietą.

Norintiems keliauti automobiliu, tokia galimybė taip pat yra užtikrinama. Automobilių paslaugas Lietuvoje teikia taksi įmonės bei automobilių nuomos punktai.

Tarpmiestinės kelionės Lietuvoje yra organizuojamos autobusais arba traukiniais. Iš didžiųjų Lietuvos miestų autobusų stočių autobusu tiesiogiai galima nuvykti į bet kurį kitą Lietuvos miestą. Traukinių paslaugos yra šiek tiek labiau ribotos, kadangi geležinkelių infrastruktūra nėra išplėtota taip, kad keliaujant traukiniu būtų galima pasiekti bet kurį Lietuvos miestą.

Prenumerata