+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Turizmo centrai miestuose

Turizmo centrai miestuose

Visuose didesniuose Lietuvos miestuose veikia Turizmo informacijos centrai. Šios įstaigos miesto gyventojams ir svečiams suteikia visapusišką informaciją apie turizmo paslaugų pasiūlą mieste. Pagrindinė Lietuvoje veikiančių Turizmo informacijos centrų paskirtis yra informacijos apie konkretų miestą ir (ar) regioną skleidimas.

Turizmo informacijos centrai atitinkamuose miestuose į juos besikreipiantiems asmenims nemokamai teikia informaciją apie tame mieste išvystytą turizmo infrastruktūrą, laisvalaikio galimybes, lankytinas miesto ar viso regiono vietas, objektus, artimiausius ir (ar) didžiausio miesto gyventojų ir miesto svečių susidomėjimo sulaukiančius koncertus, parodas, muziejus, šventes ir kitus renginius bei pramogas. Turizmo informacijos centrai taip pat organizuoja keliones po miestą ar regioną bei pagal susitarimą teikia gidų paslaugas įvairiomis kalbomis. Turizmo informacijos centruose tiek miesto gyventojai, tiek svečiai gali gauti turistinius maršrutus, žemėlapius ir bet kurią kitą keliaujantiems asmenims reikalingą informaciją. Be to, kai kurie Turizmo informacijos centrai teikia papildomas paslaugas miesto ar rajono turistams – nuomoja dviračius, teikia interneto kavinių paslaugas, tarpininkauja teikiant automobilių nuomos paslaugas, prekiauja įvairiais suvenyrais ir atributais su miesto simbolika, taip pat parduoda turistinius leidinius, atvirukus ir knygutes apie atitinkamą Lietuvos miestą. Kai kuriuose miestuose Turizmo informacijos centrai tarpininkauja su kelionių agentūromis, teikiant maitinimo ir apgyvendinimo mieste paslaugas tiek individualiems klientams, tiek turistų grupėms.

Turizmo informacijos centrai miestuose įrengiami, atsižvelgiant į atitinkamo miesto plotą bei kasmet į miestą atvykstančių turistų skaičių. Dėl šios priežasties skirtinguose Lietuvos miestuose gali veikti po vieną ar net kelis Turizmo informacijos centrus, kurie yra išsidėstę didžiausio turistų srauto sulaukiančiose miesto vietose, kad tiek miesto svečiams, tiek miesto gyventojams būtų sukurtos patogios sąlygos gauti jiems reikalingą informaciją apie miesto lankytinas vietas, renginius ir kita.

 

Prenumerata