+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Automobilio įsigijimas

Automobilio įsigijimas

Lietuvoje įsigyti automobilį ar kitą transporto priemonę gali tiek Lietuvos, tiek užsienio fizinis arba juridinis asmuo. Lietuvoje įregistruoti transporto priemonę gali Lietuvoje gyvenantys asmenys bei Lietuvoje įregistruotos įmonės, įstaigos, organizacijos.

Užsienietis, norėdamas įregistruoti automobilį Lietuvoje, turėtų gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Automobilį galima įsigyti ir įregistruoti Lietuvoje taip pat užsieniečiui priklausančios Lietuvos įmonės vardu. Dažniausia juridinio asmens forma Lietuvoje yra Individuali įmonė (IĮ) arba Uždaroji akcinė bendrovė (UAB), taip pat pasitaiko ir kitų juridinių formų juridiniai asmenys.

Lietuvos juridinis asmuo, norėdamas įsigyti automobilį, finansavimo gali kreiptis į Lietuvos lizingo kompaniją. Lizingo paskolos automobiliui įsigyti suteikimo terminas yra skirtingas, priklausomai nuo automobilio vertės. Dažniausiai iki 6 metų. Pirmas įnašas yra 10, 20 ar 30 % nuo visos automobilio kainos. Palūkanų dydis per metus būna iki 10 %. Automobilis turi būti apdraustas ir jame įmontuota signalizacija, draudimą apmoka perkančioji įmonė.

Automobilis ar kita transporto priemonė Lietuvoje registruojama bet kuriame VĮ „Regitra“ filiale, įtakos neturi transporto priemonės valdytojo gyvenamoji vieta ar buveinės adresas Lietuvoje. Pasibaigus transporto priemonės registracijai, VĮ „Regitra“ išduoda originalius transporto priemonės registracijos dokumentus ir valstybinį registracijos numerį.

Prenumerata