+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • 2019 02 26 ES piliečio kortelė, suteikianti teisę gyventi Lietuvoje

2019 02 26 ES piliečio kortelė, suteikianti teisę gyventi Lietuvoje

2019 02 26 ES piliečio kortelė, suteikianti teisę gyventi Lietuvoje

Nuo 2019 m. kovo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. vasario 22 d. įsakymas Nr. 1V-194 „Dėl Teisės laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Šiuo įsakymu, nuo 2019 m. kovo 1 d. Europos Sąjungos bei Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiams, turintiems teisę laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, bus išduodami naujo formato pažymėjimai - kortelės formos dokumentai, kuriuose bus elektroniniu būdu fiksuojami Europos Sąjungos piliečio biometriniai duomenys tapatybei patvirtinti – veido atvaizdas ir dviejų pirštų antspaudai.

Iki šiol buvo išduodamos popierinės A4 formato pažymos, patvirtinančios Europos Sąjungos piliečių teisę laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. Tačiau neretai dėl tokios formos dokumento, Europos Sąjungos piliečiai susidurdavo su problemomis ne tik viešajame bet ir privačiame gyvenime, kuomet reikėdavo jį pateikti.

Jau išduotos pažymos galios visą nurodytą terminą, tačiau nuo 2019 m. kovo 1 d. Europos Sąjungos piliečiai gali jas pasikeisti į naujos formos dokumentą – pažymėjimą. Šio dokumento galiojimo terminai nesikeičia, pažymėjimai su teise laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje bus išduodami 5 metams arba numatomam trumpesniam gyvenimo laikotarpiui, o patvirtinantys teisę nuolat gyventi, išduodami 10 metų.

Pažymėjimai išduodami ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos. Valstybės rinkliava už pažymėjimo išdavimą ar keitimą – 8,6 Eur.

Taip pat buvo priimti ir kiti pakeitimai dėl ES piliečių patogumo - pažymėjimus galės atsiimti ne tik pats Europos Sąjungos pilietis, bet ir jo įgaliotas asmuo, kai kuriais atvejais bus priimami dokumentai ne tik išversti į Lietuvių kalbą, bet ir anglų kalbą.

 

MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata