+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • 2019 03 12 Lietuvoje patvirtinta referendumo dėl dvigubos pilietybės data

Lietuvoje patvirtinta referendumo dėl dvigubos pilietybės data

Lietuvoje patvirtinta referendumo dėl dvigubos pilietybės data

Balsavimas dėl dvigubos pilietybės vyks vieną dieną - gegužės 12 dieną, kartu su prezidento rinkimais bei ,,valstiečių‘‘ inicijuotu referendumu dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121. Ši data buvo patvirtinta daugumos Seimo posėdyje dalyvaujančių parlamentarų balsų. Už balsavo 85 Seimo nariai, prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 3 parlamentarai.

Anksčiau Seimo priimtas nutarimas referendumą rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka Lietuvos Konstitucinio Teismo buvo išaiškintas kaip prieštaraujantis Lietuvos Konstitucijai. Lietuvos Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės gali vykti tik vieną dieną, todėl buvo pasirinkta gegužės 12 diena.

Referendume bus klausiama Lietuvos piliečių, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dvigubos pilietybės negali įgyti emigrantai, išvykę iš Lietuvos po nepriklausomybės atkūrimo ir įgiję kitos šalies pilietybę.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės bus laikomas įvykusiu ir Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnis dėl pilietybės bus pakeistas, jeigu referendume už tai balsuos daugiau kaip pusė visų šalyje registruotų rinkėjų.

Dėl iškeltų tokių aukštų reikalavimų Seimo nariai nerimauja, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės gali ir neįvykti, tačiau dauguma sutinka, kad Lietuvos piliečiams, įgijusiems euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios šalies pilietybę, būtų galima išsaugoti ir Lietuvos pilietybę.

 

MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata