+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png

Lietuvos pilietybė

Lietuvos pilietybė

Lietuvos pilietybė yra asmens nuolatinis teisinis ryšys su Lietuva, grįstas abipusėmis teisėmis bei pareigomis.

Kas yra Lietuvos piliečiai?

Lietuvos piliečiais yra asmenys, kurie:

  • Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo įsigaliojimo dieną yra Lietuvos piliečiai;
  • yra atkūrę Lietuvos pilietybę;
  • yra įgiję Lietuvos pilietybę;
  • yra išsaugoję Lietuvos pilietybę.

 

Lietuvos pilietybės atkūrimas, atsisakant turimos pilietybės

Asmuo, kuris iki 1940 metų birželio 15 dienos turėjo Lietuvos pilietybę, arba asmuo, kurio tėvai, seneliai ar proseneliai iki 1940 metų birželio 15 dienos turėjo Lietuvos pilietybę, turi teisę atkurti Lietuvos pilietybę, jei jis nėra kitos valstybės pilietis ar atsisako turimos pilietybės.

 

Lietuvos pilietybės atkūrimas, neatsisakant turimos pilietybės

Augant emigracijos mastams tikrai dažnas klausimas, ar Lietuvos pilietis gali turėti dvigubą pilietybę. Išties dvi pilietybės Lietuvoje nėra dažnas atvejis, nes mūsų šalyje dviguba pilietybė galima tik itin retais atvejais.

Reikalavimas atsisakyti kitos valstybės pilietybės netaikomas asmeniui, kuris pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 7 straipsnio 2, 3 ar 4 punktą, gali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu:

  • yra asmuo, ištremtas iš okupuotos Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d. ir įgijęs kitos valstybės pilietybę;
  • yra asmuo, pasitraukęs iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d. ir įgijęs kitos valstybės pilietybę;
  • yra aukščiau nurodytų asmenų palikuonis.

Kiti atvejai, kai Lietuvos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu:

  • Lietuvos  pilietybę ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdamas;
  • sudarydamas santuoką su kitos valstybės piliečiu dėl to savaime (ipso facto) įgijo tos valstybės pilietybę;
  • yra asmuo, įvaikintas Lietuvos Respublikos piliečių (piliečio), iki jam sukako 18 metų, ir dėl to įgijęs Lietuvos Respublikos pilietybę;
  • yra asmuo – Lietuvos pilietis, jeigu jį, iki jam sukako 18 metų, įvaikino kitos valstybės piliečiai (pilietis) ir dėl to jis įgijo kitos valstybės pilietybę;
  • Lietuvos pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas kitos valstybės pilietis;
  • yra asmuo, kuris išsaugojo Lietuvos pilietybę arba kuriam Lietuvos pilietybė buvo grąžinta dėl to, kad jis turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei;
  • Lietuvos pilietybę įgijo turėdamas pabėgėlio statusą Lietuvoje;
  • yra asmuo, kuris gimdamas įgijo Lietuvos pilietybę, o kitos valstybės pilietybę, iki jam sukako 18 metų, įgijo ne gimdamas.

 

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 

Kaip gauti Lietuvos pilietybę?

Yra keli variantai, kaip galima gauti Lietuvos pilietybę: Lietuvos pilietybė įgyjama gimimu; Lietuvos pilietybė įgyjama natūralizacijos tvarka; Lietuvos pilietybė įgyjama išimties tvarka; Lietuvos pilietybė įgyjama supaprastinta tvarka; Lietuvos pilietybės atkūrimas; Lietuvos pilietybės grąžinimas.

 

Ar Lietuvos pilietis gali turėti dvigubą pilietybę?

Taip, tačiau tokie atvejai gana reti. Yra kelios išimtys, kai galima dviguba pilietybė Lietuvoje: asmuo buvo ištremtas iš okupuotos Lietuvos iki 1990 metų kovo 11 dienos arba yra tokio asmens palikuonis (vaikas, vaikaitis, provaikaitis); asmuo pasitraukė, išvyko iš Lietuvos iki 1990 metų kovo 11 dienos arba yra tokio asmens palikuonis (vaikas, vaikaitis, provaikaitis); vaikas įgijo dvigubą pilietybę gimdamas; taip pat įvaikinimo bei santuokos atvejai ir išimties tvarka arba turint pabėgėlio statusą.

 

Ar galima susigrąžinti Lietuvos pilietybę?

Tais atvejais, kai asmuo yra netekęs Lietuvos pilietybės, ją galima susigrąžinti, tačiau labai svarbu tai, kad pilietybė gali būti sugrąžinta tik vieną kartą. Jei turėta Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka, tada ji negali būti grąžinta. Asmuo, pateikęs prašymą grąžinti Lietuvos pilietybę, turi atitikti tam tikras sąlygas.

 

Ar galima netekti Lietuvos pilietybės?

Yra atvejų, kuomet Lietuvos pilietybės galima ir netekti. Tokie atvejai yra: kai pats asmuo atsisako Lietuvos pilietybės; kai asmuo įgyja kitos valstybės pilietybę, išskyrus tam tikras išimtis; kai pilietybės netenkama Lietuvos tarptautinių sutarčių nustatytais pagrindais; jei Lietuvos pilietis tarnauja kitos valstybės tarnyboje, neturėdamas Lietuvos Vyriausybės leidimo; jei Lietuvos pilietybė buvo įgyta neteisėtais būdais; paaiškėjus tam tikroms aplinkybėms, dėl kurių asmeniui Lietuvos pilietybė negalėjo būti suteikta; paaiškėjus, kad sprendimas dėl Lietuvos pilietybės buvo priimtas pažeidžiant įstatymus; jei asmuo nepateikia įrodymų, kad atsisako kitos valstybės pilietybės.

 

NEMOKAMA ANALIZĖ Jūsų galimybių įgyti Lietuvos pilietybę

MIGRATION LAW CENTER teisininkai atlieka nemokamą teisinę analizę Jūsų galimybių įgyti Lietuvos pilietybę. Išsamios analizės atlikimui reiktų, kad Jūs užpildytumėte ir išsiųstumėte mums anketą, kurią galite rasti paspaudę šią nuorodą – ANKETA.

Atlikus išsamią teisinę analizę Jūsų galimybių įgyti Lietuvos pilietybę, mūsų teisininkai pateiks Jums raštišką atsakymą (Analizės rezultatus) dėl Jūsų galimybių įgyti Lietuvos pilietybę bei tolimesnių reikalavimų ir procedūrų eigos.

 

Skaityti daugiau:

Lietuvos pilietybė. Lietuvos pilietybės atkūrimas, neatsisakant turimos pilietybės (Dviguba pilietybė)

Lietuvos pilietybė represuotiems iš Lietuvos. Dviguba pilietybė Lietuvoje

 

 

Jei turite klausimų dėl Lietuvos pilietybės ar Jums reikia daugiau informacijos ar pagalbos, prašom kreiptis el. paštu: info@migration.lt arba tel.: + 370 6 1861886. Mielai Jums padėsime. 

 

Skaityti plačiau

Prenumerata