+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio nutraukimas Lietuvoje. Skyrybos Lietuvoje

Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio nutraukimas Lietuvoje. Skyrybos Lietuvoje

Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio nutraukimas Lietuvoje. Skyrybos Lietuvoje

Lietuvoje prašymus dėl santuokos nutraukimo nagrinėja tik teismai.

Ieškinys dėl santuokos nutraukimo turi būti pateikiamas apylinkės teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Jei ieškovas turi su juo gyvenančių nepilnamečių vaikų – pagal ieškovo gyvenamąją vietą. Nutraukiant santuoką abiejų sutuoktinių bendru prašymu, jis gali būti pareiškiamas pagal vieno iš jų gyvenamąją vietą.

Lietuvoje santuoka gali būti nutraukta:

  -  Abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Bendru sutikimu santuoka gali būti nutraukta, jei nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių ir yra veiksnūs. Santuoka šiuo atveju nutraukiama supaprastinto proceso tvarka.

   -  Dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Šiuo atveju santuoka nutraukiama, jeigu ieškovas įrodo kito sutuoktinio kaltę. Teismas taip pat gali pripažinti, kad santuoka nutraukiama dėl abiejų sutuoktinių kaltės.

   -  Vieno sutuoktinio prašymu, jei:

  • sutuoktiniai daugiau nei vienerius metus gyvena skyrium (separacija),
  • vienas sutuoktinis pripažintas neveiksniu,
  • vienas sutuoktinis pripažintas nežinia kur esančiu,
  • vienas sutuoktinis yra nuteistas.

Santuoka nutraukiama praėjus trisdešimčiai dienų nuo teismo sprendimo priėmimo dienos. Priėmęs sprendimą dėl santuokos nutraukimo, teismas siunčia jo nuorašą Civilinės metrikacijos įstaigai, kuri įrašo santuokos nutraukimo aktą, o buvusiems sutuoktiniams (ar vienam jų paprašius) – išduoda santuokos nutraukimo liudijimą.

Teismų sprendimai dėl santuokos nutraukimo pripažįstami visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos piliečiai, nutraukę santuoką užsienyje, privalo kreiptis į Civilinės metrikacijos įstaigą dėl santuokos nutraukimo įtraukimo į apskaitą. Civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateiktas tinkamai patvirtintas ženklu Apostille užsienio valstybės teismo sprendimas arba ištuokos liudijimas, o santuokos nutraukimo diena laikoma užsienio valstybės išduotame ištuokos liudijime ar teismo sprendime nurodyta data.

Jei santuoka būtų nutraukta ne Europos Sąjungos valstybėje, tam, kad santuokos nutraukimas būtų įtrauktas į apskaitą Lietuvoje, toks teismo sprendimas turėtų būti visų pirma pripažintas Lietuvoje.

 

MIGRATION LAW CENTER

 

Prenumerata