+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Žydų genealoginės paieškos sistemos

Žydų genealoginės paieškos sistemos

Žydų genealoginės paieškos sistemos

ANCESTRY www.ancestry.com  

Ancestry – tai programa, kuri už tam tikrą mokestį, suteikia galimybę sužinoti savo šeimos genealoginio medžio istoriją.
Pateikus informaciją apie kelis savo šeimos narius, programa atrinks, kas galėjo būti jūsų protėviai. Kuo daugiau šeimos narių bus pridėta, tuo daugiau užuominų gausite apie savo protėvius.
Programa turi prieigą prie įvairių įrašų visame pasaulyje, prie kurių patiems būtų sudėtinga prieiti, todėl ji gali labai palengvinti paieškas, norint sužinoti savo šeimos istoriją.
Taip galite išsiaiškinti, kuo esate unikalus, iš kur esate kilęs, kokiai etninei grupei priklausė Jūsų protėviai ir daug kitokių įdomybių.

JEWISHGEN www.jewishgen.org  

Jewishgen – nepelno siekianti organizacija, kuri yra įsipareigojusi užtikrinti žydų tęstinumą dabartinėms ir busimoms kartoms ir išsaugoti žydų istoriją ir paveldą.
Jewishgen organizacijos svetainėje galima rasti tūkstančius duomenų bazių, įrankių tyrimams ir kitų išteklių, skirtų padėti ieškant žydų protėvių ir šeimos narių. Visos duomenų bazės ir įrankiai yra visiems lengvai prieinami.
Šios organizacijos puslapyje galima pasinaudoti Jewishgen daugiafunkcine paieška, kuri apima šias duomenų bazes, kuriose yra daugiau nei 2 milijonai įrašų iš visos Lietuvos:
• JewishGen Family Finder – daugiau nei 38,000 įrašų pateiktų žydų genealogų, tiriančių šeimas Lietuvoje.
• JewishGen Online Worldwide Burial Registry - daugiau kaip 38,000 mirusių asmenų registro įrašų iš Lietuvos ir Lietuvos žydų kapinių visame pasaulyje.
• Yizkor Book Necrologies – 22,000 įrašų iš Holokausto kankinių sąrašų "Yizkor" knygose apie miestus Lietuvoje.
• HaMagid Lithuanian Donors 1871-72 – Hebrajų periodika, pateikianti 5000 aukų vardų, persų bado laikotarpiu 1871-1872 m.
• HaMelitz Lithuanian and Latvian Donors - Hebrajų periodika pateikianti beveik 20,000 Lietuvos ir Latvijos žydų aukų vardų nuo 1893 iki 1903 m.
• Lithuanian Medical Personnel - Informacija apie 874 žydų medicinos personalą, rasta dviejuose Lietuvos medicinos kataloguose 1923 ir 1925 m.
• Sugihara Database – 2,139 Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Žydų vardų, kurių pasai buvo išsaugoti Japonijos diplomato Chiune Sugihara 1940 m.
• 1897 Census for Lithuania - 1465 žydų vardų, gyvenusių Kauno ir Vilniaus gubernijose, gauti iš Rusijos imperijos 1897 m. gyventojų surašymo.
• Lithuania Internal Passports, 1919-1940 - išsami informacija apie 150 000 asmenis, kurie tarpukario laikotarpiu kreipėsi dėl paso Lietuvoje.
• Jewish Religious Personnel in the Russian Empire, 1853-1854 - 400 žydų religijos darbuotojų sąrašas, dirbusių Vilniaus ir Kauno gubernijose 1853-1854 m.

LitvakSIG www.litvaksig.org

LitvakSIG – pagrindinė Lietuvos-Žydų genealogijos tyrimų sistema visame pasaulyje.
Šios sistemos tikslas yra išsaugoti litvakų paveldą, atrandant, renkant, dokumentuojant ir skleidžiant informaciją apie Lietuvos žydų bendruomenę.
"LitvakSIG" jau kuris laikas glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos archyvais. Verčia įvairius, visai Lietuvai svarbius įrašus, taip pat palaiko ir prižiūri geografinių specifinių tyrimų grupes tyrinėjančias Lietuvos žydų genealogiją.
Tyrėjų grupės skirstomos į Disnos, Kauno, Klaipėdos, Lidos, Ašmenos, Panevėžio, Raseinių, Šiaulių, Suvalkų, Švenčionių, Telšių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus, Zarasų apskritis.
Pagrindinė tyrėjų grupių misija – nustatyti ir rinkti informaciją apie tam tikrą teritoriją iš prieinamų Lietuvos įrašų nuo Rusijos imperijos (1795 m. iki Pirmo pasaulinio karo) iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo (1919-1940 m.), įskaitant Vilniaus Gubernijos laikus.
Pagrindiniai LitvakSIG veiklos rezultatai pateikiami www.litvaksig.org, taip pat visos Lietuvos duomenų bazėje.
Visos Lietuvos duomenų bazė (ALD) - tai nemokama paieškos duomenų sistema, kurioje šiuo metu yra daugiau kaip 2 77000 įrašų. Sistemoje galima rasti įrašų įvairiomis kalbomis ir alfabetu, įskaitant kirilicą, modernią rusų, jidiš, hebrajų, lietuvių, lenkų ir senąja vokiečių kalbą.
Įvairių straipsnių ir kitų šaltinių Litvakų paveldo tema galima rasti LitvakSIG internetiniame žurnale.

 

MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata