+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Migracijos departamento Klausimynas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams - per metus priimta daugiau kaip 2000 Sprendimų dėl Rusijos ir Baltarusijos piliečių keliamų grėsmių

Migracijos departamento Klausimynas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams - per metus priimta daugiau kaip 2000 Sprendimų dėl Rusijos ir Baltarusijos piliečių keliamų grėsmių

Migracijos departamento Klausimynas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams - per metus priimta daugiau kaip 2000 Sprendimų dėl Rusijos ir Baltarusijos piliečių keliamų grėsmių

Migracijos departamentas per pirmuosius metus, kuomet pradėta tikrinti Rusijos ir Baltarusijos piliečių teisinę padėtį, pateikiant jiems užpildyti specialų Klausimyną, kuriame būtina nurodyti tam tikrą informaciją apie save bei išreikšti požiūrį į karą Ukrainoje - priėmė 2041 sprendimus panaikinti leidimus laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje dėl Rusijos ir Baltarusijos piliečių keliamos grėsmės valstybės saugumui.

Migracijos departamentas, vertindamas surinktą informaciją bei prieš priimdamas sprendimą, bendradarbiavo su Valstybės saugumo departamentu, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, policija bei esant poreikiui - kitomis valstybinėmis institucijomis.

Klausimynai buvo teikiami visiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, teikiantiems prašymus dėl migracijos paslaugų. Taip pat, minėtų piliečių patikrinimas buvo atliekamas pačio Migracijos departamento iniciatyva atsitiktine tvarka.

Įvertinus surinktą informaciją bei gautus papildomus duomenis iš įvairių institucijų, buvo priimti 1644 sprendimai dėl Baltarusijos piliečių keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Pagal Migracijos departamento pateiktus duomenis, 562 kartus buvo atsisakyta Baltarusiams išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, 343 – atsisakyta pakeisti jau turimą leidimą.
450 sprendimai - panaikinti anksčiau Baltarusijos piliečių turėtus vis dar galiojusius leidimus laikinai gyventi. 2 sprendimai - atsisakyta išduoti leidimus nuolat gyventi Lietuvoje, 8 sprendimai - panaikinti išduotus leidimus nuolat gyventi Lietuvoje. 279 kartus Baltarusijos piliečiai sulaukė neigiamų atsakymų, kuomet buvo kreipiamasi dėl nacionalinės Lietuvos vizos išdavimo.

Tuo tarpu, dėl Rusijos piliečių keliamos grėsmės valstybės saugumui buvo priimti 397 sprendimai. 76 kartus - atsisakyta išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, 84 – atsisakyta juos pratęsti. 90 sprendimų - panaikinti Rusijos piliečių turėtus vis dar galiojusius leidimus laikinai gyventi. Tiek pat – 90 – sprendimų priimta dėl Rusijos piliečių leidimų nuolat gyventi Lietuvoje panaikinimo.

Neišduoti leidimo nuolat gyventi Lietuvoje, kai asmuo dėl jo kreipiasi pirmą kartą, nuspręsta dviem Rusijos piliečiams. Nacionalinės vizos rusams neišduoti nuspręsta 55 kartus.

Visiems, gavusiems priimtus sprendimus dėl leidimų gyventi panaikinimo arba neišdavimo, buvo taip pat priimti sprendimai uždrausti atvykti į Lietuvą.

Migracijos departamentas taip pat pažymėjo, kad užsieniečių elgesys tokiais atvejais, kai asmenys pildydami Klausimyną slepia reikšmingą informaciją, kuri vėliau yra išsiaiškinama - yra traktuojamas jų nenaudai.

Prenumerata