+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio sudarymas Lietuvoje

Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio sudarymas Lietuvoje

Santuokos tarp Lietuvos piliečio ir užsieniečio sudarymas Lietuvoje

Lietuvoje santuokos sudarymas galimas, jeigu bent vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, ir abu asmenys yra vyresni nei 18 metų.

Lietuvos piliečiai, norintys sudaryti santuoką su užsienio piliečiu, turi civilinės metrikacijos įstaigai pateikti prašymą. Civilinės metrikacijos skyrius pasirenkamas pagal vieno iš sutuoktinių arba jų tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą. Prašymo pateikimo metu abiejų sutuoktinių dalyvavimas yra būtinas.

Pateikiami dokumentai:

  • asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
  • gimimo liudijimai arba gimimo įrašo išrašai (jeigu informacijos nėra Lietuvos registruose);
  • jei ketinantysis susituokti yra užsienio valstybės pilietis, papildomai pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad jo santuokai nėra kliūčių (t. y. pažyma, jog asmuo nėra prieš tai sudaręs kitos, šiuo metu vis dar galiojančios santuokos). Jeigu užsienio valstybės pilietis yra išsituokęs ar našlys, pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis jo ištuoką ar buvusio sutuoktinio mirtį.

Užsienio valstybėje išduoti dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti Apostille, jeigu Lietuvos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išverstas į lietuvių kalbą.

Už santuokos įregistravimą Civilinės metrikacijos įstaigoje yra mokamas 20 Eur mokestis.

Jei santuoką norima sudaryti pačių sutuoktinių pasirinktoje vietoje, imamas 60 Eur mokestis.

Pateikus prašymą, santuoka įregistruojama ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos.

 

MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata