+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • 2023 01 01 Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje bus išduodamas užsienyje - atvykti į Lietuvą nėra būtina

Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje bus išduodamas užsienyje - atvykti į Lietuvą nėra būtina

Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje bus išduodamas užsienyje - atvykti į Lietuvą nėra būtina

Nuo 2023 metų pradžios su Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimais įsigalios nauja paslauga - leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimas per išorės paslaugų teikėją.

Šios paslaugos teikėju Migracijos departamentas pasirinko “VFS Global” biurus, per kuriuos iki šiol būdavo teikiami ir dokumentai dėl vizų.

Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 28 straipsnis dėl leidimo gyventi išdavimo, keitimo ir panaikinimo papildytas, kad:

Užsienietis, esantis ne Lietuvos Respublikoje, prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi pateikia per Migracijos departamento pasirinktą išorės paslaugų teikėją. Užsienietis, esantis Lietuvos Respublikos teritorijoje teisėtai, prašymą išduoti leidimą gyventi pateikia Migracijos departamentui, tačiau tokio prašymo pateikimas nesuteikia teisės užsieniečiui būti Lietuvos Respublikos teritorijoje, iki bus išnagrinėtas užsieniečio prašymas išduoti leidimą gyventi ir priimtas sprendimas.

Užsieniečiai, prašymus dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje galės pateikti 34 užsienio valstybėse, kuriose veiks šie biurai. Migracijos departamentas taip pat pateikia šių šalių sąrašą - Albanija, Argentina, Armėnija, Australija, Azerbaidžanas, Brazilija, Kanada, Sakartvelas, Indija, Izraelis, Japonija, Jordanija, Kazachstanas, Kirgizija, Libija, Malaizija, Moldova, Nepalas, Naujoji Zelandija, Filipinai, Singapūras, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja, Šri Lanka, Taivanas, Tadžikistanas, Tailandas, Turkija, Ukraina, Jungtiniai Arabų Emyratai, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Uzbekistanas, Venesuela.

“VFS Global” biurai nurodytose šalyse bus įgalioti priimti asmenų prašymus dėl leidimų laikinai gyventi bei privalomus kartu pateikti dokumentus. Taip pat, asmenys turės galimybę pateikti biometrinius duomenis, kurie bus perduoti Migracijos departamento specialistams, priimantiems sprendimus.

Atkreiptinas dėmesys, kad kartu su prašymu pateikiami dokumentai ir jų legalizavimo tvarka nesikeičia.

Užsienyje pateiktų prašymų nagrinėjimo ir sprendimų priėmimo numatomi terminai - 1-3 mėnesiai.

Teikiant prašymą užsienietis galės pasirinkti, kur atsiims pagamintą leidimo laikinai gyventi kortelę. Priėmus sprendimą išduoti leidimą laikinai gyventi, pagaminta kortelė galės būti siunčiama į užsienį, tam, kad užsienietis galėtų atvykti į Lietuvą jau turint galiojantį leidimą laikinai gyventi. Tokiu būdu užsieniečiams nebereikės papildomai kreiptis dėl vizos. Tačiau, papildomai užtruks dokumento siuntimas į užsienį ir laikas, per kurį išorės paslaugų teikėjas susisieks su užsieniečiu, kad jam įteiktų dokumentą.

Užsieniečiai, kuriems nereikia vizų atvykti į Lietuvą (turi galiojančią vizą arba naudojasi beviziu režimu) - leidimo laikinai gyventi kortelę galės užsisakyti užsienyje, o atsiimti Lietuvoje, esant poreikiui atvykti anksčiau.

Pažymėtina, kad užsieniečiai kreiptis į ‘’VFS Global’’ biurus galės nepriklausomai nuo to, ar jie reziduoja toje šalyje.

Migracijos departamento buvo patikslinta, kad tol kol taikoma nepaprastoji padėtis, Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, esantiems užsienyje, nacionalinės vizos D nėra išduodamos. Taip pat, iš šių šalių piliečių nebus priimami prašymai dėl leidimų laikinai gyventi per išorės paslaugų tiekėją.

 

 MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata