+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • 2019 02 19 Lietuvos Konstitucinio Teismo nutarimas dėl dvigubos pilietybės referendumo

2019 02 19 Lietuvos Konstitucinio Teismo nutarimas dėl dvigubos pilietybės referendumo

2019 02 19 Lietuvos Konstitucinio Teismo nutarimas dėl dvigubos pilietybės referendumo

Lietuvos Konstitucinis teismas 2019 m. vasario 19 d. priėmė nutarimą, kuriuo referendumas dėl dvigubos pilietybės negali vykti dvi dienas. Toks sprendimas sumažina galimybes priimti būtiną konstitucinį pakeitimą, leidžiantį įgyti dvigubą pilietybę daugiau žmonių.

Kad dvigubos pilietybės referendumas įvyktų, turi balsuoti didžioji dalis arba apie 1,3 milijono Lietuvoje gyvenančių rinkėjų. 

Dauguma analitikų sutinka, kad būtų nubalsuota už pakeitimą, leidžiantį dvigubą pilietybę daugiau žmonių, tačiau kyla susirūpinimas, kad jis gali būti laikomas negaliojančiu dėl nepakankamo balsų kiekio. Seimas stengėsi padidinti referendumo dėl dvigubos pilietybės sėkmės galimybes, leisdamas rinkėjams balsuoti dvi dienas kartu su Prezidento rinkimų balsavimais, vyksiančiais 2019 m. gegužės mėnesį. Po Lietuvos Konstitucinio Teismo sprendimo leisti rinkėjams balsuoti tik vieną dieną, sumažėja sėkmingo referendumo dėl dvigubos pilietybės tikimybė, nes keliami labai aukšti reikalavimai. 

Seimo pirmininkas, Viktoras Pranckietis, tiki, kad tokiu atveju referendumas dėl dvigubos pilietybės turėtų vykti 2019 m. gegužės 12 d., kartu su pirmuoju Prezidento rinkimų balsavimu.

Lietuvos Seimas turės priimti naują nutarimą dėl dvigubos pilietybės referendumo tvarkos.

 

MIGRATION LAW CENTER 

 

Prenumerata