+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • 2021 05 21 Referendumas dėl Dvigubos pilietybės Lietuvoje turėtų būti 2024 metais

Referendumas dėl Dvigubos pilietybės Lietuvoje turėtų būti 2024 metais

Referendumas dėl Dvigubos pilietybės Lietuvoje turėtų būti 2024 metais

2021 m. gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija priėmė rezoliuciją „Dėl privalomojo referendumo skelbimo ir įgyvendinimo“, kurioje siūlo paskelbti ir surengti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo – gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo įgijus kitos valstybės pilietybę – kartu su 2024 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka ir terminais.

Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija aukščiau nurodytoje rezoliucijoje taip pat pateikė šiuos siūlymus Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Seimui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai:

- Laikyti referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo – gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo – prioritetiniu Lietuvos Respublikos Seimo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės klausimu.

- Laiku užtikrinti finansavimą plačiai išankstinei referendumo agitacijos (visuomenės informavimo) kampanijai.

- Pradėti ankstyvą referendumo agitaciją Lietuvoje ir užsienyje, įtraukiant į šią kampaniją Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas, garbės konsulus užsienio šalyse, Pasaulio lietuvių bendruomenės ir lietuvių diasporos atstovus, įskaitant išankstines diskusijas Lietuvos regionuose, referendumui skirtas konferencijas, kongresus ir kitus renginius.

- Įvertinti galimybę įgyvendinti balsavimą 2024 m. referendume internetu.

- Kviesti Pasaulio lietuvių bendruomenės ir lietuvių diasporos atstovus į pasirengimo referendumui darbo grupes, taip pat dėl referendumui teikiamo klausimo formuluotės.


2019 metais jau vyko Referendumas dėl dvigubos pilietybės, tačiau nepavyko priimti Konstitucijos 12 straipsnio pataisos. Už dvigubą pilietybę balsavo 71,78 proc. dalyvavusiųjų referendume asmenų, t. y. 927 410 rinkėjų, tačiau Konstitucijos 12 straipsnio pataisai priimti pritrūko apie 300 000 balsų. Kad Konstitucijos 12 straipsnis būtų pakeistas reikėjo ne mažiau kaip pusės visų rinkėjų pritarimo.

 

MIGRATION LAW CENTER 

Prenumerata